Adatbázisok
A levéltárak, így a Történeti Levéltár számára is kiemelt feladat a kezelésében lévő iratanyagok nyilvántartása, megőrzésének elősegítése, mind alaposabb feldolgozása, az iratanyag rendezése, valamint a levéltári iratanyag használatát megkönnyítő segédletek (nyilvántartások, adatbázisok) készítése.
Az ÁBTL Parancsgyűjtemény az egykori politikai rendőrség működésével, szervezeti felépítésével kapcsolatos normákat (parancsok, utasítások, ügyrendek stb.) teszi közzé és mutatja be.
Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára iratanyagának rendkívül fontos részét képezik a vizsgálati, operatív eljárások során készített, illetve az azokhoz beszerzett és az iratok mellé csatolt különböző eredetű fényképek. Ezek döntő többsége ún. törzslapfotó, az eljárás alá vont személyek azonosításához használt portré, ugyanakkor jelentős számban tartalmaznak a dossziék komoly történeti értékkel bíró fényképanyagot is.
Az 1944 és 1990 között különböző neveken és keretek között működött állambiztonsági szervek szervezeti struktúrájának és személyi állományának bemutatása, az egyes szervezeti egységek vezetőinek és beosztottainak hivatali pályaképe, azaz a néhai tisztségviselők hivatali jegyzéke.
A folyamatosan bővülő honlapon jelenleg az 1945 és 1956 között kivégzett vagy a szabadságvesztésük ideje alatt életüket vesztett személyek, és az ügyükben lefolytatott büntetőeljárások legfontosabb adatai érhetők el.
A honlap az 1945—1953 közötti magyarországi internálási rendszerről szól, és különösen fókuszál az 1950-1953 között az Államvédelmi Hatóság kezelésében működött internálótáborokra. A recski kényszermunkatábort egyedi fejlesztésű, háromdimenziós virtuális kiállítás formájában is bemutatjuk, illetve bepillantást nyújtunk a szomszédos államok hasonló rendszerű munkatáborainak működésébe is.
Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára (Történeti Levéltár) és a Történelemtanárok Egylete (TTE) a rendszerváltást megelőző, 1988-as tömegtüntetésekre emlékezve virtuális kiállítást készített. A tömegtüntetések mind szélesebb körű és sokoldalúbb bemutatását célzó kezdeményezéshez csatlakozott a Nemzeti Audiovizuális Archívum (NAVA) is, így honlapunkon a magán- és állambiztonsági iratokon, fényképeken kívül korabeli filmrészletek is megtekinthetőek, amelyek bemutatják egyebek mellett a bős-nagymarosi vízlépcső, vagy a romániai falurombolás elleni tiltakozó akciókat.
2016-ban a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltára és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára munkatársai, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával eredeti levéltári források révén idézték meg a harminc évvel ezelőtti nukleáris baleset történetét és hazai következményeit.
A Titkosrendőrségi Iratok Kezeléséért Felelős Állami Hatóságok Európai Hálózatát (Network) alkotó intézmények közös honlapja a volt kommunista állambiztonsági szolgálatok többoldalú találkozóiról készült digitalizált anyagokból.